Aktuality

Od nového roku 2024 upravujeme otevírací dobu knihovny takto: v dlouhé dny tj. v úterý a ve čtvrtek zahajujeme provoz již od 8 hodin. V úterý však zkrátíme večerní dobu do 17 hod., protože do 18 hodin již čtenáři služby knihovny nevyužívali. Přibyde tak 1 hodina týdně pro potřeby uživatelů.

Provozní doba knihovny o Vánocích

Provozní doba knihovny o Vánocích

Ve dnech 27. 12. – 29. 12. 2023 bude knihovna uzavřená. Budeme se na Vás těšit v úterý 2. 1. 2024 od 8 do 17 hodin, kdy zahájíme běžný provoz knihovny.

Vánoční výtvarná dílna pro děti

Vánoční výtvarná dílna pro děti

Zveme děti i jejich rodiče na vánoční výtvarnou dílnu, která se uskuteční v prostorech knihovny ve středu 13. prosince 2023 od 12 do 16 hodin. Budeme vyrábět vánoční dekorativní předměty. Těšíme se na Vaši účast.

Vánoční setkání klubíku Šikulové

Vánoční setkání klubíku Šikulové

Klubík Šikulové (3+) vás zve v pondělí 18. 12. 2023 od 16 hod. na pohádkový program podle stejnojmenné knihy Jennifer Coulmannové: Nejkrásnější dárek. Veršovaný příběh je určen milovníkům zvířat. Můžete se těšit také na vyrábění.

Vánoční setkání klubíku Kulihrášci

Vánoční setkání klubíku Kulihrášci

Klubík Kulihrášci (0-3 roky) vás srdečně zve v pondělí 18. 12. 2023 od 9,00 hod. nebo od 10,30 hod. na společné vánoční setkání v naší knihovně, doplněné pohybovými říkadly a písničkami. Prosíme rodiče, aby si registrovali jeden ze dvou nabízených časů, který bude vyhovovat na e-mailu: sehnalova@mkrtyne.cz.

Setkání klubíku Šikulové (3+)

Setkání klubíku Šikulové (3+)

Klubík Šikulové (3+) vás zve v pondělí 13. 11. 2023 od 16 hod. na pohádkový program podle stejnojmenné knihy Andrei Reitmeyerové Mlsný ježek Toník. Můžete se těšit také na vyrábění.

Setkání klubíku Kulihrášci (0-3)

Setkání klubíku Kulihrášci (0-3)

Klubík Kulihrášci (0-3 roky) vás srdečně zve v pondělí 13. 11. 2023 od 9,00 hod. nebo od 10,30 hod. na společné setkání rodičů a dětí ve věku 0-3 roky v naší knihovně, doplněné pohybovými říkadly a písničkami. Prosíme rodiče, aby si registrovali jeden ze dvou nabízených časů, který jim bude vyhovovat na e-mailu: sehnalova@mkrtyne.cz. Vytvořili jsme menší skupiny, které budou více vyhovovat vašim malým dětem. Srdečně mezi nás zveme i nové rodiče s malými dětmi.

Nová služba „Odložení z poličky“

Nová služba „Odložení z poličky“

Naše knihovna zavádí pro své čtenáře novou službu nazvanou „Odložení z poličky“. Tato služba spočívá v rezervaci knih čtenářem, které jsou v knihovně volně k dispozici. Dosud bylo možné si rezervovat pouze knihy půjčené. Touto službou rozšiřujeme možnost zajistit si rezervaci jedné nebo více knih, které si čtenáři vyberou v pohodlí svého domova po přihlášení do svého čtenářského konta v on-line katalogu knihovny. Již tedy nezáleží na tom, zda je kniha momentálně vypůjčena. Jak na to? Čtenář se přihlásí do svého čtenářského konta v online katalogu knihovny na stránkách www.mkrtyne.cz. Vybere si knihu, kliknutím na tlačítko ZÍSKAT se dostane dále na odkaz ODLOŽIT Z POLIČKY. Tímto úkonem se knihovnice dozvědí o požadavku čtenáře a knihy připraví k vyzvednutí. O vyřízení požadavku je čtenář vyrozuměn zprávou na e-mail nebo SMS. Aby bylo možné zprávy odeslat, je potřeba mít ve svém čtenářském kontě uvedený kontakt, na nějž budou zprávy zasílány. Objednaný dokument je čtenáři rezervován po dobu 3 dnů. Pokud si jej v tomto termínu nevyzvedne, bude dokument postoupen dalšímu čtenáři nebo vrácen zpět do volného výběru.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, první říjnový týden proběhne Týden knihoven, akce pořádaná Svazem knihovníků a informačních pracovníků, která je po Březnu – měsíci čtenářů druhou největší knihovnickou kampaní a jejím úkolem je mimo jiné upozornit na široké aktivity, kterými knihovny v současnosti žijí. U nás jej oslavíme především různorodými akcemi. Od pondělí 2. do pátka 6. jich chystáme celkem sedm.

Společné setkání klubíků Kulihrášci (0-3) a Šikulové (3+)

Společné setkání klubíků Kulihrášci (0-3) a Šikulové (3+)

Společné setkání dětí a rodičů z klubíku Kulihrášci (0-3 roky) a klubíku Šikulové (3+) se uskuteční v pondělí 2. 10. 2023 od 16 hod. mimořádně v Makusu. Zveme Vás na logopedické pohádky od Žirafy Žofky, které jsou určeny všem dětem, jejich rodičům i pedagogům. Pohádky inspirují, motivují, informují. Cílem těchto pohádek je osvětlit a přiblížit nejrůznější logopedická témata a motivovat všechny výše jmenované ke spolupráci při rozvíjení komunikačních schopností dětí. Chceme představit a ukázat, s jakými odlišnostmi v řeči se dnes mohou děti setkat a jak s nimi pracovat. Od pradávna to jsou pohádky, které nás od malého věku provází a učí nás mnoho o životě. I tyto pohádky jsou naučné, povzbudivé a citlivě ukazují dětem, jak se mohou vypořádat s řečovými obtížemi. Pohádky Vám zahraje neherečka – logopedka – s hravou duší Mgr. Ilona Víznerová. Přijít mohou i rodiče s dětmi, které nenavštěvují klubíky. Budete srdečně vítáni. Vstup je zdarma.

Pondělí 12–16 h  
Úterý 9–12 h 13–18 h
Středa 12–16 h  
Čtvrtek 9–12 h 13–17 h
Pátek, sobota, neděle zavřeno

Městská knihovna Rtyně v Podkrkonoší
nám. Horníků 440
542 33 Rtyně v Podkrkonoší