Aktuality

Pasování prvňáčků na čtenáře 2021

Pasování prvňáčků na čtenáře 2021

Na červen plánujeme „Pasování čtenářů“. Akce je určena žákům první třídy základní školy, které bude král Abecedník I. pasovat na čtenáře knihovny. Při této akci děti obdrží kromě jiného i knížku z projektu „Knížka pro prvňáčka“, kterou napsala Michaela Fišárová a ilustrovala Aneta Žabková pod názvem „První školní výlet“. Jedná se o humorný příběh o dětech.

Na pondělí 14. 6. 2021 od 9,30 hod. zveme rodiče se svými dětmi (batolaty) v rámci projektu "Bookstart - S knížkou do života" na společné setkání v naší knihovně na téma: „Za zvířátky do pohádky“.

Jak na chytrý telefon a tablet Zveme zájemce z řad seniorů 65+ na 4 hodinový seminář konaný spolkem Moudrá Sovička z.s. za finanční podpory Nadace Vodafone Česká republika, který se bude konat ve čtvrtek 10. 6. 2021 od 13 do 17 hod. v malém kulturním sále (MAKUS).

Vážení a milí studenti, protože nám situace nedovolovala společná setkávání, dovolte mi, abych Vás pozvala alespoň na závěrečné posezení v rámci studia VU3V k ukončení letního semestru 2021.

Vážení rodiče, v rámci portálu Knihovny.cz existuje již rok tematický rozcestník Čtení dětem (https://ctenidetem.knihovny.cz). Obsahuje šest seznamů pro různé věkové čtenářské kategorie od předškoláků po 9. třídu základní školy.

Půjčování deskových a společenských her v naší knihovně

Půjčování deskových a společenských her v naší knihovně

Milí uživatelé, rádi bychom Vám připomněli širokou nabídku deskových a společenských her, kterou naše knihovna nabízí. Do on-line katalogu stačí zadat heslo "deskové hry" a vyjede Vám bohatá nabídka různých her pro děti i dospělé. Nezapomeňte, že hraní deskových her vzdělává a napomáhá osobnímu rozvoji Vás a vašich dětí.

Knihovna je znovu otevřena od pondělí 12. 4. 2021. Dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví je nutné dodržování těchto opatření: Do knihovny vstupujte pouze se zakrytým nosem a ústy respirátorem FFP2. Při vstupu si dezinfikujte ruce připravenou dezinfekcí. Dodržujte mezi sebou dvoumetrové rozestupy, a to i v případě čekání před knihovnou. Dbejte pokynů knihovnic. Těšíme se na Vás.

Dejme knihám druhou šanci

Dejme knihám druhou šanci

Během měsíce dubna by knihovna chtěla podpořit čtení mezi širokou veřejností. Rozhodly jsme se poskytnout příležitost všem občanům vybrat si a odnést domů vyřazené knihy. Knihy budou k dispozici zdarma a do knihovny se již nevrací! Před knihovnou budou umístěny přepravní boxy, ve kterých budou knihy rozděleny podle žánrů. Tato akce bude probíhat pouze za příznivého počasí po celý měsíc duben. Prosíme občany, aby při výběru knih dodržovali rozestupy a brali na sebe vzájemný ohled. Děkujeme za pochopení.

Od 1. 4. 2021 prodloužení provozu výdejního okénka knihovny

Od 1. 4. 2021 prodloužení provozu výdejního okénka knihovny

Milí čtenáři, od 1. 4. 2021 prodlužujeme provoz výdejního okénka. Po domluvě vám připravíme všechny požadované tituly k vyzvednutí. Službu poskytujeme ve dnech: Pondělí 7-13 hodin Úterý 7- 16 hodin Středa 7-13 hodin Čtvrtek 7-13 hodin Kontaktovat nás můžete: na tel. čísle: 499 888 562 nebo na e-mailu: drbohlavova@mkrtyne.cz

V úterý 30. 3. 2021 mimořádně zavřené výdejní okénko

V úterý 30. 3. 2021 mimořádně zavřené výdejní okénko

Milí čtenáři, omlouváme se, ale v úterý 30. 3. 2021 bude uzavřené výdejní okénko knihovny z důvodů školení. Děkujeme za pochopení.

Pondělí 12–16 h  
Úterý 9–12 h 13–18 h
Středa 12–16 h  
Čtvrtek 9–12 h 13–17 h
Pátek, sobota, neděle zavřeno

Městská knihovna Rtyně v Podkrkonoší
nám. Horníků 440
542 33 Rtyně v Podkrkonoší