Aktuality

Otevřeno výdejní okénko knihovny

Otevřeno výdejní okénko knihovny

Milí čtenáři, od pondělí 15. 2. 2021 otevíráme výdejní okénko. Po telefonické domluvě vám připravíme všechny požadované tituly k vyzvednutí. Službu poskytujeme ve dnech pondělí - čtvrtek 7-13 hodin. Kontaktovat nás můžete na tel. čísle 499 888 562 nebo na e-mailu: drbohlavova@mkrtyne.cz.

Půjčování volně dostupných e-knih v naší knihovně

Půjčování volně dostupných e-knih v naší knihovně

Milí čtenáři, máme pro Vás novinku, kterou zavádíme u příležitosti celostátní akce „Březen – měsíc čtenářů“. Webový katalog Tritius naší knihovny jsme rozšířili o možnost vyhledávání elektronických knih z produkce Městské knihovny v Praze a naučná videa z YouTube od různých vydavatelů. Tuto nabídku můžete využít zcela zdarma. Kde nabídku najdete? Otevřete si on-line katalog naší knihovny na adrese: https://vck.tritius.cz/library/rtyne/, kde kliknete na poslední nabídku v šedém řádku „Odkazy“. Rozbalí se Vám nabídka: e-knihy a naučná videa. Zvolíte-li si například e-knihy, otevře se Vám široká nabídka e-knih. Totéž lze učinit i s nabídkou naučných videí. Nezapomeňte, že úplně dole na šedé liště, se můžete posouvat stránkami pomocí čísel jednotlivých stránek. Pak už stačí kliknout u vybraného titulu na modré tlačítko „Zdroj: MLP“ a vybrat možnost získat. Věříme, že se Vám tato nová služba zalíbí a zkusíte ji využívat. Vaše knihovna.

Dárky pro nejmenší občánky Rtyně

Dárky pro nejmenší občánky Rtyně

BOOKSTART – S knížkou do života Mezinárodní projekt na podporu čtenářské gramotnosti, který rozvíjí verbální schopnosti dětí, jejich představivost, vytváří vztah ke knihám a čtení, poskytuje inspiraci. Projekt je od roku 2018 realizován též v České republice ve spolupráci knihoven, rodičů a jejich dětí předškolního věku. S projektem Bookstart - S knížkou do života se ve Rtyni v Podkrkonoší můžete poprvé setkat při Vítání občánků, které organizuje město Rtyně v Podkrkonoší Připraven je kufřík, který obsahuje půvabné leporelo pro vaše děťátko, průvodce pro první společné chvíle s knížkou, audioknihu Špalíček pohádek a říkadel načtenou Aňou Geislerovou a nabídku doporučených knížek pro nejmenší. Součástí projektu jsou aktivity a společné akce pro rodiče s nejmenšími dětmi v Městské knihovně Rtyně v Podkrkonoší. Vzhledem k nepříznivé situaci s kovidem se všechny aktivity tohoto projektu v roce 2020 doposud nemohly konat. Město připravilo dárky pro své nové občánky, kteří se narodili v roce 2020 a nemohli přijít na Vítání občánků. Knihovna se připojuje k dárku od města také dárkem z projektu Bookstart - S knížkou do života, který si vyzvednete na matrice našeho města. Více informací o samotném projektu naleznete na www.sknizkoudozivota.cz a na facebooku S knížkou do života/bookstart.

Virtuální univerzita třetího věku

Virtuální univerzita třetího věku

V letním semestru se budeme věnovat studiu tématu „České dějiny a jejich souvislosti“ , které se setkalo s nebývalým zájmem. Kromě stávajících studentů se přihlásili i noví zájemci. Z důvodu epidemiologické situace, která není v našem kraji právě příznivá, jsme však byli nuceni začít studovat pouze z domova. Jakmile se situace zlepší, budeme pokračovat ve společných setkáních podle předem stanoveného harmonogramu, a to: 10.3., 24.3.. 7.4. a 21.4.2021 vždy od 9:30 hodin. Přihlašovat nebo odhlašovat se lidé mohou nejpozději do 28.2.2021. Proto by bylo nejlepší, aby zájemci o studium neotáleli a přihlásili se co nejdříve. Po datu 28.2. nelze studenty přihlašovat ani odhlašovat.

Provoz knihoven se od 30. ledna NEMĚNÍ

Provoz knihoven se od 30. ledna NEMĚNÍ

Vláda s účinností ode dne 30. ledna 2021 do dne 14. února 2021: OMEZUJE provoz knihoven tak, že se zakazuje provádět výdej výpůjček a jejich vracení jinak než bezkontaktně. Všechny výpůjčky budou automaticky prodlouženy. Bude rovněž prodloužena lhůta pro vyzvednutí zámluv. Děkujeme Vám za pochopení.

Prodloužení nouzového stavu

Prodloužení nouzového stavu

Vážení čtenáři a návštěvníci, knihovna se znovu zcela uzavírá v souvislosti se zhoršující se pandemickou situací a přechodem do 5. stupně PES. Zavřeno je do odvolání. Jakmile přijde změna na stupeň 4, otevřeme pro Vás velice rádi opět naše výdejní okénka pro připravené objednávky a rezervace. Vracení knih probíhá přes biblioschránku. Výpůjčky, které máte doma, Vám prodlužujeme do 31. 1. 2021.

Vánoční přání

Vánoční přání

Knihovnice Městské knihovny Rtyně v Podkrkonoší děkují v této nelehké době za přízeň všem svým čtenářům a partnerům. Přejeme krásné prožití vánočních svátků a v novém roce se vynasnažíme být k vám "více otevření".

Uzavření knihovny od 18. 12. 2020

Uzavření knihovny od 18. 12. 2020

Vážení čtenáři, s lítostí Vám oznamujeme, že od 18. 12. 2020 do odvolání bude knihovna kvůli přísnějšímu stupni PES opět uzavřená. V pondělí 21. 12. a úterý 22. 12. pro vás bude k dispozici „výdejní okénko“ u vchodu knihovny. Budeme vydávat knihy pouze předem objednané a to v dohodnutý čas. Od 23. 12. 2020 do 3. 1. 2021 je knihovna zcela uzavřená. Výdejní okénko pak bude dál fungovat po Novém roce od 4. 1., pokud se nařízení vlády ČR nezmění. Pro objednávky využívejte email: drbohlavova@mkrtyne.cz nebo volejte na číslo 499 888 562, 772 720 881. Služba funguje: pondělí – čtvrtek od 7 do 13 hodin. Vracení knih probíhá přes biblioschránku. Těšíme se na Vaše návštěvy a přejeme vám krásné a klidné Vánoce a hodně zdraví.

Provozní doba knihovny o Vánocích:

Provozní doba knihovny o Vánocích:

Ve dnech 23. 12. – 31. 12. 2020 bude knihovna uzavřená. Těšíme se na Vás v pondělí 4. 1 .2021 od 12 do 16 hodin, kdy zahájíme běžný provoz knihovny. Radostné prožití vánočních svátků s pěknou knihou z naší knihovny přejí knihovnice.

Vánoční tvůrčí dílna pro děti

Vánoční tvůrčí dílna pro děti

Zveme všechny děti na „Vánoční tvůrčí dílnu“, která proběhne ve středu 16. 12. 2020 od 12 do 16 hod. Vyrobili bychom si drobné věci s vánoční tématikou, např. jednoduchou ozdobu na stromeček, ozdobenou obálku pro Ježíška, či vánoční dekoraci na stůl. Pokud budete mít chuť, přijďte strávit adventní čas také k nám do knihovny.

Pondělí 12–16 h  
Úterý 9–12 h 13–18 h
Středa 12–16 h  
Čtvrtek 9–12 h 13–17 h
Pátek, sobota, neděle zavřeno

Městská knihovna Rtyně v Podkrkonoší
nám. Horníků 440
542 33 Rtyně v Podkrkonoší